INFORMATII DE ACTUALITATE
10.12.2014 Un site deosebit CU ... MATEMATICA
05.12.2014 Matematica, Evaluarea Națională, 2015
14.10.2014 Concursul "Lumina Math" - informatii
14.10.2014 Concursul "Cristian Calude" - informatii
19.11.2012 Concursul Interjudetean "CONGRUENTE", editia a III-a
12.06.2012 Concursul judetean LASA DUNAREA SA TE INSPIRE!
14.06.2011 RADA STANICA blog - http://rada-2cute4u.blogspot.com/
4 iulie 2012 Rezultate finale Baraj Cangurul
FELICITARI SI DISTRACTIE PLACUTA IN TABARA!!!
rezultate_pe_tara_cangurul.doc | |
File Size: | 32 kb |
File Type: | doc |
4 iulie 2012 Rezultate finale GAZETA MATEMATICA VIITORI OLIMPICI
FELICITARI SI DISTRACTIE PLACUTA IN TABARA!!!
lista_concurenilor_calificai_la_etapa_final_a_concursului_gazeta_matematic_i_viitoriolimpici.doc | |
File Size: | 43 kb |
File Type: | doc |
25.04.2012 DINA STANICA la Romanii au talent, vineri 27 aprilie 2012!!!
Va multumesc pentru VOT!!!
23.03.2012 Rezultate finale, etapa judeteana, V-XII, Braila
rezultate_finale_etapa_judeteana_2012.rar | |
File Size: | 1257 kb |
File Type: | rar |
11.03.2012 Rezultate partiale, judeteana, V-VI, Braila
rezultate_judeteana_sc._eminescu_5-6_2012.xls | |
File Size: | 23 kb |
File Type: | xls |
18.02.2012 Etapa locala, Braila
etapa_locala_2012.rar | |
File Size: | 612 kb |
File Type: | rar |
06.02.2012 In zilele de 7 si 8 februarie 2012 nu se tin cursurile in Scoala Mihai Eminescu!
Va rog anuntati si colegii!!!
27.01.2012 Inscrierile la Concursul International Cangurul se fac in perioada 23 ianuarie - 17 februarie, in Scoala Mihai Eminescu la prof. Stanica
17.12.2011 Dina Stanica a obtinut maxim la SMART !!! Felicitari!!!
http://www.concursurilesmart.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=190
22.11.2011 INFO -LUMINAMATH, 26.11.2011
Unde se desfasoara: Sc. Ion Creanga, Braila
La ce ora incepe concursul: ora 9:00
Prezenta elevilor: cel tarziu la ora 8:30
Ce trebuie sa aveti la voi: creion, radiera si carnet de elev
15.11.2011 Petru Morosan - Trident
Ana Diaconescu - premiul al II-lea, felicitari!!!
Grecu Stelian - premiul al III-lea, felicitari!!!
Vatamanu Roxana, Oprea Alexandru, Andrei Gheorghe, Tirlungeanu Alexandru, Moldovan Filoteea - mențiuni, felicitari!!!
trident_2011.rar | |
File Size: | 839 kb |
File Type: | rar |
08.11.2011 Centrul de excelenta, clasa a V-a, rezultate
rezultatele_testului_de_selecie_clasa_a_v-a.doc | |
File Size: | 398 kb |
File Type: | doc |
06.11.2011 Centrul de excelenta, clasa a VII-a subiecte si rezultate
|
|
29.10.2011 Rezultate Cristian Calude, 2011
MOISE GABRIEL a CASTIGAT locul I cu punctaj maxim!!! Felicitari !!!
Grecu Stelian, Ionescu Oana, Moldovan Filoteea, Iancu Vlad, Cichi Miruna si Oprea Alexandru - mentiune
Felicitari echipei din Scoala Mihai Eminescu!!!
|
|
20.10.2011 Rezultate Evaluare in educatie, etapa I, Sc. M. Eminescu
rezultate_evaluare_in_educatie_etapai_prof._nicolae_catalin_stanica.xls | |
File Size: | 32 kb |
File Type: | xls |
03.10.2011 Evaluare in educatie, etapa I, 15 octombrie 2011
Subiectele din anii anteriori le puteti descarca de aici
05.09.2011 Matematică, auxiliare didactice, Editura Art, 2011
Pentru comenzi vă puteți adresa Departamentului Difuzare:
0212241765, 0721213576, 0744300870
12.09.2011 Teste initiale http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/index.html
evaluare_initiala.pdf | |
File Size: | 1050 kb |
File Type: |
05.09.2011 Planificarile calendaristice la matematica, 2011-2012
planificari_matematica_2011_2012.zip | |
File Size: | 107 kb |
File Type: | zip |
10.09.2011 Brosuri PISA 2006 si 2009
|
|
19.08.2011 Rezultate Gazeta Matematica și ViitoriOlimpici.ro
copy_of_premianti_2011.xls | |
File Size: | 302 kb |
File Type: | xls |
19.08.2011 Echipa ... SUPER echipa GPS a luat locul I la concursul de orientare LONGOCAMPO
http://www.suntparinte.ro/stiri/4692-viitorii-olimpici-in-tabara-de-matematica
19.08.2011 Creare cont iTunes App Store fara card
http://support.apple.com/kb/HT2534
08.08.2011 au fost postate temele de vacanta ... succes!
14.06.2011 Subiecte Evaluare Nationala, sesiunea speciala
|
|
10.06.2011 Baraj Cangurul, 2011, rezultate finale www.cangurul.ro
Iancu Vlad, clasa a V-a A a obtinut locul I pe judet
Vatamanu Roxana, clasa a VI-a C a obtinut locul I pe judet
Felicitari!!! Succes in continuare!!!
8.06.2011 Cum se elaboreaza un test ... pe intelesul "tuturor"
material_florica_banu.pdf | |
File Size: | 251 kb |
File Type: |
31.05.2011 Gabriel Moise, clasa a V-a A a obtinut MEDALIE DE BRONZ la Olimpiada Nationala de Matematica, faza finala, Arad, 27-29 mai 2011. Felicitari!!! - articol Obiectiv
30.05.2011 Rezultatele concursului "Micul Matematician", Braila
rezultate_micul_matematician_2011.xls | |
File Size: | 2455 kb |
File Type: | xls |
26.05.2011 Concurs județean "Lasă Dunărea să te inspire!"
concurs de pictură, fotografie, creație literară și matematică
24.05.2011 Teste online Evaluare Nationala 2011
19.05.2011 Baraj Cangurul, clasele IV-VI, Braila
Liceul de arta, elevii vor fi prezenti pana cel tarziu ora 9:30.
Proba incepe la ora 10:00. Este necesar carnetul de elev.
19.05.2011 Info Olimpiada Nationala de Matematica, 5-6 http://www.matearad.ro/index.html
18.05.2011 Subiecte "Dimitrie Pompeiu", 13-15 mai 2011, Botosani
concurs_dimitrie_pompeiu.rar | |
File Size: | 3858 kb |
File Type: | rar |
16.05.2011 Rezultatele Concursului interjudetean de matematica "Dimitrie Pompeiu", 13-15 mai 2011, Botosani
rezultate_v-vi.zip | |
File Size: | 146 kb |
File Type: | zip |
16.05.2011 Rezultatele Concursului interjudetean de matematica "Victor Valcovici", 14 mai 2011, Braila
valcovici_2011_premii.xls | |
File Size: | 66 kb |
File Type: | xls |
07.05.2011 Destinatii de vacanta
www.saptecetati.ro www.salinaturda.eu www.sighisoara.ro
15.04.2011 Rezultate inainte de contestatii, Olimpiada judeţeană,V-VI
rezultate_inainte_de_contestatii_ojm_braila.xls | |
File Size: | 67 kb |
File Type: | xls |
03.04.2011 ONM 2011 - http://www.onm2011.isjbihor.ro/start.php
02.04.2011 Formule gimnaziu - http://www.sorinborodi.ro
formule_matematica_gimnaziu.doc | |
File Size: | 295 kb |
File Type: | doc |
11.03.2011 Informatii concursuri
11.03.2011 Olimpiada de matematica, etapa locala, Braila
|
|
7.02.2011 Calendarul concursurilor si olimpiadelor scolare 2010-2011
calendarul_olimpiadelor_nationale_scolare__2010_2011-6704.pdf | |
File Size: | 564 kb |
File Type: |
11.01.2011 +/- Poezie, etapa judeteana, 2008, 2009, 2010
__poezie_2010_judet.rar | |
File Size: | 506 kb |
File Type: | rar |
plus_minus_poezie_2009_subiecte_etapa_judeteana.rar | |
File Size: | 211 kb |
File Type: | rar |
plus_minus_poezie_2008.rar | |
File Size: | 445 kb |
File Type: | rar |
18.11.2010 Informatii despre concursul "Nicolae Coculescu", 3-5 decembrie 2010, Slatina
13.11.2010 Concursul "Petru Morosan-Trident"
Rezultate
Subiecte si bareme
12.11.2010 Informatii despre Concursul de matematica "Petru Morosan-Trident"
28.10.2010 Rezultatele elevilor Scolii "Mihai Eminescu" la Concursul "Cristian Calude"
27.09.2010 Informatii despre Concursul de matematica "Cristian Calude"
10.09.2010 Vatamanu Roxana a obtinut mentiune la Etapa Finala a Concursului Gazeta
Matematică şi ViitoriOlimpici.ro, concurs desfasurat la Campulung Muscel in
perioada 16-19 august 2010. Felicitari !!!
28.06.2010 Noutati pe http://ziuadunarii.weebly.com
05.06.2010 Rezultate obtinute de elevii clasei a V-a C la Concursul interjudetean de matematica
"Iulian Mazilu", Urziceni, 5 iunie 2010:
Diaconescu Ana, premiul I, medalie de aur
Vatamanu Roxana, premiul al II-lea, medalie de argint
Balan Denisa, diploma de participare
Felicitari tuturor participantilor !!!
02.06.2010 Vatamanu Roxana a obtinut locul I la barajul Concursului International de
matematica aplicata "Cangurul", 22 mai 2010. Felicitari!!!
02.06.2010 Diaconescu Ana a obtinut locul al II-lea, medalie de argint, diploma de merit si
participarea la etapa competitionala, Concursul National "Evaluare in educatie",
etapa a III-a, 24.04.2010. Felicitari!!!
Etapa competitionala va avea loc pe 6 iunie 2010, ora 9:00 la Scoala cu clasele I-VIII
"Fanus Neagu"
21.05.2010 Rezultatele Concursului Judeţean "Alpha Math", Măxineni, ediţia a II-a
Imagini din timpul concursului!!!
17.05.2010 Proiect - concurs "Lasă Dunărea să te inspire"
Înscrieri în perioada 17.05.2010 - 21.06.2010
Mai multe detalii aveţi aici
25.04.2010 Olimpiada judeteana, clasele V-VI, Braila, rezultate finale
30.03.2010 Concurs Interjudetean de matematica "Vasile Dumitrache", editia a III-a, Barlad
25.03.2010 Informatii Etapa Judeteana "+/- POEZIE"
- rezultate finale
- rezultate contestatii
- rezultate inainte de contestatii
- precizari contestatii
- subiecte si bareme
- concursul va avea loc pe 27 martie 2010 la Scoala cu cl. I-VIII "Mihai Eminescu"
- elevii vor fi prezenti pana cel tarziu la ora 9:30
- profesorii asistenti vor fi prezenti la ora 8:30
- profesorii evaluatori vor fi prezenti la ora 13:00
- elevi participanti
15.03.2010 Rezultate finale, Olimpiada judeteana, 13 martie 2010, Braila
Rezultate inainte de contestatii, Adolf Haimovici, 13 martie 2010, Braila
13.03.2010 Olimpiada judeteana de matematica, 13 martie 2010, subiecte si bareme
28.02.2010 Concursul de matematica "CONGRUENTE", editia a II-a, 5-6 MARTIE 2010
Multumim sponsorilor si trupei rock ADDICTION !!!
INFO CONCURS: Elevi inscrisi la concurs, 05.02.2010
Rezultate finale, editia a II-a, 06.02.2010
Subiecte si bareme, editia a II-a, 06.02.2010
Subiecte si bareme, editia I Rezultate editia I
24.02.2010 Rezultatele Concursului "Evaluare in educatie", etapa a II-a, Sc. "Mihai Eminescu"
Elevi participanti la Concursul de matematica "ALTERNATIV", 27.02.2010
Rezultate concurs ALTERNATIV - felicitari pentru Ana, Roxana si toti participantii
din Eminescu !!!!!!!!!!!!!!!!!
23.02.2010 OLIMPIADA DE MATEMATICA, ETAPA JUDETEANA, BRAILA
- clasele V-VI - 17.04.2010, Scoala "Fanus Neagu"
- clasele VII-VIII si IX-XII(M1) - 13.03.2010, Scoala "Ion Creanga"
- clasele IX-XII(M2) - 13.02.2010, Gr. Sc. "Edmond Nicolau"
20.02.2010 Evaluare in educatie, etapa a II-a, subiecte si bareme, II-VIII
19.02.2010 Elevi calificati la etapa judeteana, Scoala Mihai Eminescu, Braila
Precizari olimpiada de matematica, etapa judeteana
14.02.2010 Etapa locala, 13.02.2010, Braila - subiecte
09.02.2010 Concursul interjudetean de matematica "MODUS VIVENDI"
Subiecte si bareme
03.02.2010 Olimpiada de matematica, an scolar 2009-2010, precizari
01.02.2010 Concursul "Grigore Moisil", Urziceni, subiecte, rezultate, V-VIII
27.01.2010 Concursul interjudetean de matematica "CONGRUENTE", 6 martie 2010
24.01.2010 Concursul de matematica "UNIREA ", Focsani
24.01.2010 Concursul de matematica "Jose Marti", 24.01.2010, Bucuresti, subiecte si bareme
15.01.2010 Concursul de matematica "Inteligente prahovene"
01.01.2010 "La multi ani!!!"
21.12.2009 Concursul interjudeţean "Grigore Moisil", Urziceni
20.12.2009 Formule corpuri geometrice, prof. Marius Damian
20.12.2009 Formule algebra si geometrie, prof. Constantin Dănuţ
20.12.2009 Test de inteligenta
12.12.2009 Materiale cerc pedagogic, Şc. "I. L. Caragiale", Brăila
30.11.2009 Model pentru Evaluarea Nationala 2009
21.11.2009 Concursul judeţean "Pitagora", Movila Miresii, Braila, 21.11.2009
subiecte bareme rezultate imagini inedite
19.11.2009 Rezultatele Concursului national "Luminamath"
18.11.2009 Concursul interjudetean de matematica "Nicolae Coculescu", Slatina
15.11.2009 Lumina Math SUBIECTE RĂSPUNSURI CORECTE ERATĂ
08.11.2009 Invitatie Concursul Judetean "PITAGORA", Movila Miresii, Braila
31.10.2009 Proiect vizual "Violenta in invatare", clasa a V-a
Proiectul de astazi va fi postat in curand deoarece filmuletul este prea mare !!!
31.10.2009 BACALAUREAT 2010 - MODELE DE SUBIECTE
30.10.2009 Concursul Interjudetean "EPSILON", Rosiori, Braila, 30.10.2009
subiecte si bareme - rezultate - imagini inedite
30.10.2009 Site-ul Scolii cu clasele I-VIII Plopu, Braila, sectiunea Mate la clasa
Felicitari tuturor participantilor la Concursul Interjudetean "Epsilon" !!!!
24.10.2009 Invitatie Concursul Interjudetean "Epsilon", Rosiori, Braila
24.10.2009 Concursul "Cristian Calude", clasele V-VI, rezultate
25.09.2009 Teste initiale, clasele a V-a, a VI-a, a VIII-a si a X-a, prof. Narcis Turcu
19.09.2009 INFORMATII CONSFATUIREA PROFESORILOR DE MATEMATICA, BRAILA
DOCUMENT 1 DOCUMENT 2
19.09.2009 CONCURS DE ESEURI "CASSINI - ASTRONOM"
19.09.2009 INFO CONFERINTA MATEMATICA & TI, CHIŞINĂU, 8-9 OCTOMBRIE 2009
19.09.2009 INFORMATII CONCURS NATIONAL LUMINA MATH
19.09.2009 INFORMAŢII DESPRE CONCURSUL CANGURUL 2009-2010
18.09.2009 INFORMATII DESPRE CONCURSUL DE MATEMATICA "CRISTIAN CALUDE"
15.09.2009 PENTRU CLASA A VIII-A - EVALUARE NATIONALA 2010
15.09.2009 SUBIECTE TABARA DE MATEMATICA POIANA PINULUI, BUZAU
15.06.2009 EVALUARE IN EDUCATIE, SUBIECTE ETAPA FINALA
11.06.2009 DIPLOMELE ELEVILOR PREMIATI LA BARAJUL CANGURUL, CLASELE III-VI SE POT RIDICA DE LA CASUTA.
05.06.2009 BARAJ CANGURUL CLASELE III-VI: premii si mentiuni
02.06.2009 Info Universitatea Dunarea de Jos, Galati, Facultatea de ştiinte: admitere, licenta, master
01.06.2009 Olimpiada Naţională de Matematică, clasele V-VI: premianti
01.06.2009 CASTIGATORII TABERELOR GRATUITE LA BARAJUL CANGURUL, CLASELE III-XII
31.05.2009 BARAJ CANGURUL: rezultate clasele III-VI
28.05.2009 EVALUARE IN EDUCATIE, ETAPA FINALĂ VA AVEA LOC PE 13 IUNIE 2009 LA SCOALA CU CLASELE I-VIII "AUREL VLAICU", BRAILA - LISTA CU ELEVII CALIFICATI
26.05.2009 BARAJ CANGURUL: rezultate clasele VII-XII
26.05.2009 ADOLF HAIMOVICI: diplomele se pot ridica de la insp. de specialitate incepand de marti, 26 mai 2009
25.05.2009 Concursul National de Matematica Aplicata "Adolf Haimovici" - rezultate faza finala
21.05.2009 Informatii SSMR: SCOALA DE VARA, BUSTENI, 27 IULIE - 7 AUGUST 2009
18.05.2009 Informatii deplasare Concurs National "Adolf Haimovici", faza finala, 22-24 mai 2009, Iasi
16.05.2009 Elevii NEACSU RAZVAN, clasa a IV-a, Sc. "Ion Creanga" si BARAC ANDREEA, clasa a V-a, Gr. Sc. "George Valsan", Faurei au castigat cate o excursie gratuita in Turcia la Concursul National LUMINAMATH. Detaliile despre plecarea in Turcia vor fi transmise pe adresele de mail ale celor doua unitati scolare. Felicitari elevilor si profesorilor indrumatori !
13.05.2009 Informatii despre desfasurarea concursului Cangurul, proba de baraj, clasele III-VI
Elevii vor fi prezenti la Liceul de Arta la ora 9:30.
Ora de incepere a concursului este 10:00.
11.05.2009 Concursul Interjudetean de Matematica "Gheorghe Titeica"
Inscrierile se fac la inspectorul de specialitate pana cel tarziu 17.05.2009
11.05.2009 Concursul Cangurul - elevii calificati pentru proba de baraj, clasele VII-XII
Proba de baraj va avea loc pe 23 mai 2009 la C. N. "Gh. Sincai", Bucuresti
06.05.2009 Concursul Centrelor de Excelenta din Moldova, 30 mai 2009
Inscrierile se fac la inspectorul de specialitate pana cel tarziu 25.05.2009
05.05.2009 Evaluare la matematica: subiecte clasa a VII-a subiecte clasa a VIII-a
29.04.2009 Pentru a comunica utilizand sectiunea CONTACT va rog sa precizati adresa de email
25.04.2009 Informatii Concurs National "Adolf Haimovici"
24.04.2009 Concursul CANGURUL - elevii calificati pentru proba de baraj, clasele III-VI
24.04.2009 Programul cercurilor pedagogice, sem. al II-lea, an scolar 2008-2009
17.04.2009 Evaluari la matematica, semestrul al II-lea, clasele a VII-a, a VIII-a, a XII-a - 27-30.04.2009
14.04.2009 Subiecte si bareme ONM 2009 - Rezultate finale ONM 2009
14.04.2009 "+/- POEZIE" subiecte si bareme - rezultate finale - calificati etapa nationala
09.04.2009 Concursul "+/- POEZIE" va avea loc pe 11.04.2009 la Sc. "George Coşbuc" intre orele 10-12.
Elevii vor fi prezenti pana cel tarziu la ora 9:30.
Profesorii asistenţi vor fi prezenti la ora 9:00.
Profesorii evaluatori vor fi prezenti la ora 13:00.
06.04.2009 Rezultate concurs "LuminaMath", clasament national
Rezultate concurs interjudetean "Gheorghe Mihoc", Slobozia, 4 aprilie 2009
01.04.2009 Pentru informatii despre olimpiade si concursuri puteti folosi sectiunea CONTACT
30.03.2009 Rezultate concursuri: AL. MYLLER TEHNICI MATEMATICE EPSILON
26.03.2009 Olimpiada nationala de matematica, clasele VII-XII, faza finala - program
25.03.2009 LUMINAMATH - rezultate finale festivitatea de premiere
19.03.2009 Cercuri pedagogice, semestrul al II-lea, an scolar 2008-2009
19.03.2009 Concursul interjudetean de matematica "GHEORGHE MIHOC", Slobozia
Inscrierile se fac pana pe 26 martie 2009 la inspectorul de specialitate
18.03.2009 Informaţii concurs interdisciplinar +/- POEZIE
17.03.2009 Gazeta matematica in format electronic si abonament pe un an la editia tiparita - 100 euro
17.03.2009 Concursul de matematica "Alexandru Myller", Iasi
17.03.2009 Concursul national de matematica "LA SCOALA CU CEAS"
14.03.2009 LUMINAMATH - rezultatele vor fi publicate aici in perioada 23-27 martie 2009
11.03.2009 Concursul national de matematica "TEHNICI MATEMATICE", M2
Inscrierile se fac pana pe 20 martie 2009 la inspectorul de specialitate
11.03.2009 Concursul de matematica "EPSILON" pentru elevii de la filiera tehnologica
Înscrierile se fac pana pe 19 martie 2009 la inspectorul de specialitate
11.03.2009 OLIMPIADA DE MATEMATICA, ELEVI CALIFICATI LA ETAPA NATIONALA
CONCURSUL NATIONAL "A. HAIMOVICI", ELEVI CALIFICATI LA ETAPA NATIONALA
OLIMPIADA JUDETEANA DE MATEMATICA, LISTA PREMII
10.03.2009 CONCURSUL NATIONAL DE MATEMATICA "LUMINAMATH", 14 MARTIE 2009
LOC DE DESFAŞURARE: SC. "MIHAI EMINESCU", BRĂILA
ELEVII VOR FI PREZENTI PANA CEL TARZIU LA ORA 8:30
PROFESORII ASISTENTI VOR FI PREZENTI LA ORA 8:00
CONCURSUL SE DESFASOARA INTRE ORELE 9-11
07.03.2009 SUBIECTE ŞI BAREME, OLIMPIADA JUDETEANA, V-VI, 7 MARTIE 2009
ora 21:57
07.03.2009: REZULTATE FINALE OLIMPIADA JUDETEANA, 7 APRILIE 2009
ora 18:10